80% людей мають захворювання шлунково-кишкового тракту. Для діагностики і досліджень хвороби використовується гастроскопія. У минулому процедура лякала навіть дорослих людей зі стійкими нервами, що говорити про дітей.
Сьогодні популярністю користується гастроскопия уві сні, вона дозволяє провести дослідження без болю і проблем. Дослідження робляться під наркозом, а не в стані глибокої дрімоти.
Великий наркоз для гастроскопії не потрібен, лікар застосовує легкий півсон, званий седатации. Його досить щоб провести гастроскопії уві сні і закінчити діагностику. Великий наркоз для пацієнта робиться тільки в самому крайньому випадку.
Показання для гастроскопії під наркозом наступні:
Нудить і пропав інтерес до їжі;
Хімічні опіки шлунка і слизової. Явні опіки або підозра, що вони можуть бути;
Порушена функція ковтання;
Нестабільно працює кишечник, що проявляється тривалими запорами або діареєю;
Блювота протягом декількох днів без особливих причин;
Блювота з частинками крові, яка може говорити про виразку шлунка, внутрішніх кровотечах;
Гастрит будь-якій стадії;
Виразка дванадцятипалої кишки;
Виразка шлунку;
Захворювання Крона;
Стравохід Баррета;
Целіакія.
Своєчасна гастроскопия під наркозом допоможе виявити рак шлунково-кишкового тракту на ранніх стадіях. Його ще можна вилікувати і у пацієнта з’являється шанс не тільки вижити, але і жити повноцінним життям.
Страх перед обстеженнями та лікарями призводить до серйозних патологій зі здоров’ям і смерті. Піклуватися про себе потрібно, робіть це вчасно, чи не відтягуючи на останній момент.
Роблячи процедуру під наркозом, ви не відчуваєте болю, не нервуєте, що не смикає і не заважаєте працювати лікаря. У підсумку ви не купуєте страх перед медичним обладнанням, а лікар швидко робить свою роботу, і вже незабаром ви отримаєте результати дослідження. У плюсі залишаються обидві сторони. Якісне обстеження, точний діагноз і повна картина стану шлунково-кишкового тракту необхідні вам для швидкого одужання і нормального життя.
Дайте собі можливість пройти сучасну діагностику і знати правду про організм.
Гастроскопия уві сні: як проводиться, як підготуватися до процедури?
Гастроскопії робиться гнучким ендоскопом з наявністю камери. Пацієнт лежить на лівому боці із зігнутими колінами і прямою спиною. Горло пацієнта обробляється спеціальним складом, який веде до його оніміння.
Після оніміння вводиться в стравохід шланг. Спеціаліст накачує шлунок повітрям для того, щоб його стінки повністю розправилися і було видно абсолютно все. Іноді процедура робиться з можливістю взяти аналіз на біопсію.
Гастроскопия уві сні з необхідністю взяти проби на біопсію робиться або за підозрою лікаря, що у пацієнта може бути рак або ж за бажанням самого пацієнта.
Є можливість пройти процедуру з медикаментозним сном без знеболення. Плюс цього методу в тому, що пацієнт спить, а в цей час лікар спокійно робить свою роботу і може оглянути кожну ділянку шлунка без переживань, що смикання пацієнта може перешкодити процесу. Медикаментозний сон зручний і пацієнту, і фахівцям з ФГДС.
Гастроскопії під наркозом пройде правильно, і лікар отримає максимум даних в разі ретельної підготовки пацієнта до дослідження. Потрібно дотримуватися кількох правил:
Гастроскопия уві сні призначається на ранок і робиться на голодний шлунок. Пацієнт перед процедурою не буде їсти 10 годин.
Куріння спотворює результати дослідження. Курити не можна за 3 години до процедури. Якщо ви курите, потерпіть поки пройдете процедуру і відійдете від медикаментозного сну. Дотримання рекомендації важливо для точності даних і вашого здоров’я.
2 доби перед гастроскопією під наркозом не можна пити алкоголь, каву і будь-які енергетичні напої. Вживати продукти, де може бути вміст кофеїну навіть в мінімальних дозах.
До гастроскопії з медичним сном потрібно грунтовно готуватися. Деякі клініки роблять процедуру на основі даних аналізу крові та флюорографії. У разі, коли пацієнту більше 40 років потрібно пройти кардіолога і зробити ЕКГ. Рекомендація важлива для вашої безпеки і здоров’я.
Важливо! Проблеми з серцем вважаються протипоказанням для традиційної гастроскопії. Пацієнт може сказати лікареві про погіршення свого стану, і він процедуру припинить. Але, гастроскопія уві сні можливості поскаржитися пацієнтові не надає. Він лежить на кушетці і спить. Лікарю важливо знати про можливі ускладнення, проблеми пацієнта зі здоров’ям до того, як пацієнт буде введений в стан медикаментозного сну.
Серйозно ставитеся до рекомендацій підготовки до процедур і проходите всі дослідження, які призначені лікарем. Від ваших дій і відповідального ставлення до себе залежить точність досліджень, ваша безпека і здоров’я.
Правила проведення гастроскопії уві сні.
Правила проведення гастроскопії уві сні допоможуть уникнути ускладнень і непередбачених ситуацій зі здоров’ям. Правила проведення процедури включають:
Обов’язкова присутність на ФГДС анестезіолога. Він підбирає пацієнтові потрібний препарат для медикаментозного сну. Вводить його в стан сну і виводить його з-під наркозу. Анестезіолог відразу бачить, якщо щось пішло не за планом і вживає заходів по ліквідації проблеми.
Перед початком гастроскопії пацієнт знімає лінзи, прикраси, окуляри і зубні протези.
Пацієнт перед процедурою повинен розповісти лікаря про наявність хронічних хвороб і ліках, які він приймає останній місяць.
Дотримання цих правил допоможе уникнути ускладнень, проблем зі здоров’ям і отримати точні дані дослідження.
Скільки часу під час гастроскопії під наркозом пацієнт проводить в медикаментозному сні?
Медикаментозний сон для пацієнта триває півгодини. У порівнянні з наркозом, під яким можуть проводити стандартну гастроскопію, седатации працює краще.
Вже через 5 хвилин після виходу зі стану сну пацієнт може говорити. Він не відчуває запаморочення, слабкість і неприємних відчуттів, які можуть з’являтися після наркозу.
Гастроскопия уві сні дозволяє пацієнтові покинути стіни клініки вже через 40 хвилин, в крайньому випадку – годину. Півгодини в стані медикаментозного сну вистачить, щоб провести дослідження, припекти пухлина в разі потреби або ж взяти матеріал для біопсії. При цьому в спокійному стані залишаються і лікарі, і пацієнти.
Гастроскопії під наркозом дозволяє провести якісну діагностику шлунково-кишкового тракту, взяти аналізи і на їх підставі призначити лікування.
Гастроскопия без болю: коли можна використовувати медикаментозний сон, протипоказання до процедури?
Екстрена гастроскопия не робиться за допомогою медикаментозного сну. У лікаря не вистачить часу, щоб вибрати препарат і ввести його, а пацієнт не має з собою потрібних аналізів і досліджень.
У критичних випадках гастроскопия без болю робиться стандартним способом, з мінімальним дискомфортом і нівелюванням страхів пацієнта.
Рішення про гастроскопії уві сні приймає лікар на підставі отриманих даних про пацієнта. Нерідко людина сама говорить, що хотів би пройти гастроскопію під наркозом уві сні.
Стандартно гастроскопію роблять в стані медикаментозного сну в таких випадках:
У пацієнта сильний блювотний рефлекс, який заважає провести процедуру;
Немає протипоказань до проведення дослідження цим способом;
Пацієнт хоче пройти гастроскопію під наркозом з седатации;
Проблеми з ковтанням і запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, які заважають провести дослідження природним шляхом.
Рішення про гастроскопії під наркозом приймається спільно пацієнтом і лікарем на основі даних про здоров’я, психологічний стан, показань і результатів аналізів.
Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі) – бактерія, заселяють різні відділи шлунка і дванадцятипалої кишки. Мікроорганізм, часто званий просто «хелікобактер», провокує розвиток безлічі захворювань гастродуоденальної зони: гастриту, дуоденіту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.
Що являє собою бактерія Helicobacter pylori?
Вперше бактерія була відкрита більше 100 років тому (в далекому 1875 році), проте її роль у розвитку рецидивуючих захворювань травної системи була доведена і визнана лише в 1994 році.
Бактерія поширюється контактно-побутовим шляхом: через предмети побуту та особистої гігієни, при поцілунках, і ін. Інфікування може викликати розвиток симптомів або ж людина може бути безсимптомним носієм бактерії – все залежить від штаму інфекції та стану імунітету хворого. Безсимптомне носійство спостерігається в більшості випадків.
Helicobacter pylori – чим вона небезпечна для нас?
Відмінною рисою всього роду Helicobacter, в який входить хелікобактер пілорі, є здатність виживати і розмножуватися в кислотному середовищі, яка характерна для вмісту шлунка. Спиралевидная форма і джгутики дозволяють бактерії проникати крізь густий шар слизу, який захищає слизову оболонку шлунка і дванадцятипалої кишки від впливу кислоти.
Бактерія закріплюється і починає розмножуватися в слизової шлунка. У процесі життєдіяльності Helicobacter pylori синтезує ряд токсинів, під впливом яких клітини слизової оболонки шлунка пошкоджуються і гинуть, а захисний шар слизу – розчиняється. В результаті кислотне середовище починає впливати безпосередньо на незахищені клітини слизової оболонки, викликаючи запалення і виразки.
Важливо розуміти, що Helicobacter pylori – не єдина причина гастриту і виразки, хоч і важливий фактор, що сприяє розвитку захворювань травної системи.
Симптоми захворювань органів шлунково-кишкового тракту
Для гастриту, захворювання, яке найчастіше асоціюється з Helicobacter pylori, характерні наступні симптоми:
регулярні болі в шлунку;
відрижка і печія;
нудота;
неприємний присмак у роті;
розлади травлення;
можливе підвищення температури.
Виразка шлунка проявляється тривалими болями у верхній частині живота, слабшають після прийому їжі. Якщо симптоми ігнорувати – з’являються різкі і сильні болі (часто нічні), запори, можливо шлункова кровотеча.
Призначення лікарем аналізу на хелікобактер і підготовка до нього
Поява перерахованих вище симптомів – серйозний привід для звернення до гастроентеролога, який, серед інших обстежень, призначить і тест на хелікобактер. Таке обстеження обов’язково також, якщо хвороби травного тракту є у інших членів сім’ї або виникають у пацієнта повторно.
Існує кілька методів діагностики Helicobacter pylori: дихальний тест, аналіз калу і аналіз крові. Аналіз крові на хелікобактер, як і аналіз калу не вимагає від пацієнта підготовки при здачі біоматеріалу в лабораторію. При аналізі калу визначається наявність самої бактерії, а при аналізі крові – антитіл, що виробляються організмом проти неї. Тому у людей з ослабленим імунною відповіддю (літні люди, пацієнти з імуносупресією), тест на антитіла до Хелікобактер може дати помилково негативний результат.
Найбільш надійний спосіб виявити хелікобактер пілорі – лабораторне дослідження біоптату, отриманого під час гастроскопії. В даному випадку пацієнт повинен бути підготовлений до проведення гастроскопії (головна вимога – прийти на обстеження натщесерце).
Лікування Helicobacter pylori
Ерадикація (знищення бактерії) проводиться за допомогою антибіотиків. Якщо патоген діагностується не тільки у пацієнтів з бактерією, але і у членів їх сімей, то лікування може проводитися всієї сім’ї, щоб уникнути повторного інфікування. В даний момент лікарі часто сходяться на думці, що лікувати хелікобактер немає необхідності, якщо у пацієнта не спостерігається ніяких симптомів захворювань шлунково-кишкового тракту.
Важливо розуміти, що самолікування бактерії антибіотиками неприпустимо, адже тільки лікар може визначити необхідність антибіотикотерапії (оцінити потенційну шкоду і користь від прийому препаратів), призначити ефективну дозування і курс, достатній для повного знищення бактерії.